Ana sayfa » Bina Yıkım Hurdası

Bina Yıkım Hurdası

İstanbul Bina Yıkım Hurdası

Bina Yıkım Hurdası, genellik ile birçok kimse tarafından artık işe yaramayan ve gereksiz hurda olarak görülen malzemelere verilen genel bir isimdir. Her ne kadar birer atık ve gereksiz hurda olarak görülüyor olsa da ekonomiye sağladıkları katkı oldukça yüksek olan bu hurda demirler son derece kullanışlıdır. Zira bu kullanışlı olmanın ana sebebi zaten kullanılmakta olan ürünleri çöpe atıp doğayı kirletmeden tekrar kullanıma sokmaktadır. Bundan dolayı oldukça geniş bir üretici kitlesi bulunan hurdacılık sektörü son derece önemli olduğu gibi aynı zamanda insanlar tarafından da büyük bir ilgi ile takip edilir.

Doğayı koruyabilmek ve ülkenin ekonomisine gelir sağlayabilmek için gerçekleştirilen en büyük hizmetlerden birisi olan hurda toplama ise oldukça dikkat gerektiren ve son derece hassas bir iştir. Hemen her ev içerisinde ya da inşaat bölgesinde bulunan hurdalar genellik ile artık kullanılmayan eşyalardan oluşur. Buna bir örnek vermek gerekirse plastik eşyalar, çinko, demir, alüminyum gibi maddelerin yanı sıra karton ve kağıt maddeleri de hurda eşyaları sınıfında değerlendirilir.

Bina Yıkım Nasıl Yapılır? Hurda Nasıl Toplanır?

Yıkılan binaların kalıntıları her ne kadar değersiz malzemeler olarak görülüyor olsa da gerçekte durum böyle değildir. Zira bina yıkım hurdası tekrardan geriye döndürülebilen ve değiştirilebilen malzemelerden oluştuğu için son derece kullanışlı araçlar olmaktadır. Binaların kolonlarını oluşturan maddelerin içerisinde genellikle demir gibi son derece kullanışlı ve işe yarar malzemeler bulunur. Bu durum ise kolonların içindeki malzemelerin ne kadar önemli ve niye bu malzemelerin çöpe atılmaması gerektiğinin bir cevabıdır.

Bütün bunlara ek olarak binanın temel yapısını oluşturan duvarlarının içinde de demir, çelik ve benzer işe yarar malzemeler vardır. Bu işe yararlılıktan dolayı binalar yıkıldıktan sonra alanında uzman olan hurdacılar yıkım bölgesine gelir. Ve inşaat bölgesinde kendi işleri ile ilgili olan hurdaları toplar. Genellikle bina yıkımı karşılığında hurda almak isteyen kimseler tarafından yapılan bu iş her iki taraf için de oldukça karlı olmaktadır.

İnşaat sektörünün son zamanlarda oldukça gelişmesi ile birlikte özellikle son zamanlarda kentsel dönüşüm faaliyetlerinin artmıştır. Bu durum inşaat hurdalarını oldukça ön plana çıkarmaya başlamıştır. Kentsel dönüşüm sürecine giren birden çok yer ve siteler yıkım işlemi sonrasında şantiye alanları içerisinde bina yıkım hurdası bırakmaktadır.

Bu bırakılan hurdalar ise geri dönüştürülerek tekrardan ekonominin içerisine katılmaktadır. Bina yıkım işlerinin yanı sıra kentsel dönüşüm projeleri bağlamında yıkılmasına karar verilmiş olan yapılar bulunmaktadır. Yıkım işlemlerinden önce yapılmakta olan söküm çalışmaları sırasında meydana gelen ikinci el Pimapen Kapı Pencere, Amerikan ve çelik kapıların yanı sıra pimapen doğramalar ve Paslanmaz mutfak dolapları ile de hurdacılık sektörüne katkıda bulunur.

Bina Yıkım Hurdası Nasıl Toplanır?

Şantiye bölgelerinde bulunan ve özellikle hurda inşaat demiri, inşaat iskelesi ve demir hurdaları hurdacılar için son derece cazip ve kullanışlı malzemeler olmaktadır. Bunun yanı sıra şantiye sahalarında ortaya çıkan bu tarz atıkların toparlanmasıyla ayrıştırılması işlemi aynı zamanda işçilik ve maliyetleri arttıran bir konudur. Bundan dolayı oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde çalışma gerektiren bu işlem ancak alanında uzman olan kimseler tarafından yapılmalıdır. Bunun aksi bir durumda ise işi yapan kişi bunu layığı ile yapamayacaktır. Ayrıca bir çöp yığını olarak gördüğü hurdaları kara çevirmek isteyen kimseler zarar edecektir. Bundan dolayı muhakkak alanında uzman olan ve uzun yıllarını bu işe profesyonel bir şekilde vermiş olan kimselere başvurmanız gerekiyor.

Geri Dönüşüm Sisteminin Önemi

Geri dönüşüm sistemi ülkemiz içerisinde son derece önemli bir yer kaplamasına rağmen bir türlü değeri anlaşılamayan oldukça yararlı bir hizmettir. Zira artık bir çöp ve atık olarak görülen ve bazı kimseler tarafından maalesef değersiz eşyalar olarak lanse edilen molozların tekrardan ekonomiye kazandırılması gibi büyük bir hizmet veren kurumlar vardır. Bu sistem aynı zamanda doğayı da koruma işlemi görmektedir. Bu iki yönlü faydası sayesinde oldukça önem verilmesi gereken bir konu olmasına rağmen maalesef hala bir takım kimseler tarafından boş bir iş olarak görülür. Geri dönüşüm hem eski eşyaların çöpe atılmasının önüne geçer hem de onları tekrardan topluma kazandırır.

Bu eski eşyaları ekonomiye tekrardan kazandırma işlemi ise bazı aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaların ilkinde toplama bölümü gelmektedir. Ülkenin çeşitli yerlerinde bir köşeye atılarak heba edilmiş olan hurdalar kendilerini alacak olan hurdacıları bekleyerek bir köşede adeta ömür tüketmektedir. Zira bu ürünler oldukça kullanışlı olduklarından dolayı sadece eski hallerine değil aynı zamanda başka objelere de dönüştürülebilirler. Örneğin saf demir olarak kullanılan bir ürün belki de demirin içerisinde yer aldığı başka bir nesne haline dönüşebilir. Ya da inşaat çivisi olarak kullanılan bir malzeme evimizin dolabının tutacağı olabilir. Bundan dolayı son derece önemli olan ve gerekli bir sistem olan geri dönüşüm muhakkak bu işten anlayan kimselere bırakılmalıdır.

Zira inşaat bölgelerinde bulunan zamak, demir ve çinko gibi materyaller herkesin anladığı bir iş değildir zira çoğu insan zamak kelimesinin ne olduğunu bile daha önce hiç duymamıştır. Bu iş bakkallık gibi herkesin yapabileceği bir iş olmamasına rağmen birçok insan bu mesleği kolay bir uğraş olarak görerek maalesef ek iş olarak yapmaya başladılar. Halbuki her işte olduğu gibi bu meslekte de ancak alanında uzman olan ve yıllar boyu bu işi yaparak bu konuda ustalaşmış kişiler ön plana çıkmalıdır. Hurdaci.net olarak yılların vermiş olduğu tecrübemiz ile müşterilerimize piyasanın verebileceği en kaliteli hizmeti veriyoruz. www.hurdaci.net üzerinden kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz adresimizden Bizler ile iletişime geçerek daha detaylı bili ve görüşlerinizi sunabilirsiniz.

Bina Yıkım Hurdası Fiyatları

Hurdacılık sektöründe yer alan bütün malzemelerin fiyatları hurda borsası tarafından belirlenmektedir. Bu borsanın dinamikleri oldukça değişken ve son derece tutarsız olduğundan dolayı bina yıkım hurdası fiyatları konusunda tam olarak bir bilgi vermemiz ise mümkün değildir. Zira bu bahsetmiş olduğumuz değişkenlik günlük, aylık ya da yıllık değil tam tersine bir saniyeliktir. Bir an için oldukça yüksek olan bir fiyat iki saniye sonra düşebilir. Bunun tam tersinin olması da mümkündür. Bu yüzden müşterilerimize fiyatlar konusunda tam olarak nokta atışı bir rakam vermemiz oldukça yanıltıcı olacaktır.

Ayrıca müşterilerin kafasında yer alan ve son derece karmaşık olan yanıtlanmamış soruların bulunduğunu da biliyoruz. Bu soruların cevabını alabilmek ve fiyat konusunda tam olarak bir rakam duyabilmek için lütfen sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşın. Zira birbirimizi karşılıklı olarak anlamamız için bu kısa tanıtım yazısından daha farklı bir mecrada karşılaşmamız gerekmektedir. Ayrıca her türlü soru, istek ve görüş ile öneriniz için yine bizlere yazabilir ya da arayabilirsiniz.