Ana sayfa » Fabrika Söküm Hurdası

Fabrika Söküm Hurdası

İstanbul Fabrika Söküm Hurdası

Fabrika Söküm Hurdası Başta Olmak Üzere Tüm Toplu Hurdaları Kendi İşçi ve Araçlarımız İle Adresinizden Alıyoruz. Toplu Hurdalar İçin Size En İyi Hizmet ve Ücretlendirmeyi Yapmamız İçin Bizi Arayıp Ekspertiz Talebinde Bulunarak Kendinize En İyi Ücreti Firmamızdan Alabilirsiniz.Firmamız Sizlerin Tüm Yıkım Söküm İşlerinizi Kendi Uzman Ekip ve Ekipmanları İle Yapmakta Olup Çıkan Hurda ve Değerli Malzemelerinize En İyi Ücreti Ödemektedir.

Hurda asıl olarak kullanılan malzemelerin dışında kalan malzemelerin artık olanlarına denilmektedir. Birçok maddeden oluşan hurdalar arasında günümüzde en değerli olanı ise fabrika söküm hurdası olmaktadır. İşlevselliğini artık yitirmiş ve kullanım ömrü bitmiş olan maddeler olan hurdalar oldukça değerli malzemelerdir. Bu malzemelerin bu kadar değerli olmalarının ana nedeni ise oldukça zorlu bir süreç olan ayrıştırma ve geri dönüşüm sürecini başarı ile tamamlamasıdır. Bu ve buna benzer olarak sürekli olarak değişen hurda fiyatları ise son derece hassas bir şekilde belirlenmektedir.

Hurdalar asıl olarak ev ortamlarından hem de iş yerlerinden toplanabilir. Genellik ile ihtiyaç dışı olarak ortaya çıkan ve bir hurdaya ihtiyacı olmayan kimselerden temin edilen bu hurdalar toplandıktan sonra eritilip işlenerek tekrardan dolaşıma sokulmaktadır.

Fabrika Söküm İşleri ve Fabrika Hurdası Nedir?

Genellik ile artık kullanılmayacak olan bir fabrikanın eskimeye yüz tutmuş olan aletlerinin sökülmesinden sonra elde edilen araçlara fabrika söküm işleri denilir. Bu işlemin oldukça meşakkatli olduğunu ve son derece dikkat istediğini ise bu iş ile uğraşan kimseler çok iyi bilmektedir. Zira Çelik Konstrüksiyon, makine ve diğer fabrika aletlerinin söküm işlemleri oldukça zahmetlidir. Bundan dolayı alanında uzman olan kimselerin bu işler ile uğraşması gerekir.

Zira tecrübesiz bir şekilde fabrikalardaki aletleri sökmeye çalışan ve hem başaramadığı gibi son derece kullanışlı olan ürünleri mahveden kimseler hem firmalara hem de Söküm yapılması gereken fabrikaya oldukça  çok zarar vermektedir. Bu zararın önüne geçebilmek için  oldukça dikkatli bir süreç başlamaktadır.

Fabrikalar, hurda toplanması için en elverişli yerler olarak karşımıza çıkar. Bunun ana nedeni ise bu tarz yerlerin son derece kalabalık bir makine ordusu ile çalışıyor olmasıdır. Günü gelip de firma taşınma ya da yıkım kararı aldığı zaman fabrikanın yıkımından sonra meydana gelen döküntüler aslında bir cevherdir. Bu ve bunun gibi daha birçok milli servet kuytu köşelerde heba edilmektedir.

Geri Dönüşüm Süreci Nasıl İşler?

Geri dönüşüm sistemi toplumun sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan bir düzenektir. Bu düzeneğe her yıl milyonlarca araç girer ve bu araçlar ilk girdiklerinden çok farklı bir şekilde çıkarak tekrardan piyasada dolaşıma girer. Bu hem gereksiz israfın önüne geçebilmek hem de ekonomik olarak kalkınma işlemini sağlamak için oldukça yararlı olmaktadır. Bu konuda elimizde olan verilerden yola çıkarak şunları söylememiz gerekiyor ki:

  • Dünya çapında çelik ve dolayısı ile makine üretiminin yaklaşık olarak yüzde 40’lık bölümü dönüştürülmüş çelik kullanılarak yapılıyor.
  • Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan ham çeliklerin ise yüzde 42’si gibi yüksek bir oranı geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmaktadır.
  • Yalnızca ama yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün için yaklaşık olarak 100 milyon çelik ve teneke kutu kullanılıyor. Bu da geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Çelik, demir ve yeniden işleme oldukça büyük yapıları tekrardan geri kazandırmaları nedeni ile dünyanın en geri dönüştürülmüş olan malzemeleri olmaktadır. Sıralama işlemlerinde mıknatısların kullanılması ise geri dönüşüm işi ile uğraşan kimselerin bu gibi faktörleri karışık atık akışından kolay bir şekilde ayırmalarını sağlamaktadır.
  • Her yıl dünya genelinde yaklaşık 400 milyon ton metal geri döndürülüyor. Bu rakamdan yola çıkaran geri dönüşüm mekanizmasının ne kadar gerekli olduğunu ve yapılacak olan geri dönüşümler ile ne kadar kar elde edilebileceği oldukça açık bir şekilde gözükmektedir.
  • Şu an için Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan en fazla geri dönüştürülmüş tüketici ürünü ise alüminyum kutu olmaktadır.
  • Bir tek alüminyum kutuyu boş bir iş için harcamak ise bu kutunun hacmi ağırlığında benzini kanalizasyon giderine dökmek ile aynı şeydir.

Yukarıda saymış olduğumuz maddelerden de anlayabileceğiniz üzere geri dönüşüm sistemi oldukça karmaşık olmasını yanı sıra son derece faydalıdır. Bu sürecin basamaklarını sıralayacak olur isek :

  • Piyasada bulunan ve yüksek hurda değeri olan parçalar toplanarak bir araya getirilmektedir. Bunlar evler ve iş yerleri gibi her gün girip çıktığımız yerler olabileceği gibi aynı zamanda demir yolu rayları, çelik yapılar; gemiler ve tarım ekipmanlarını da içermektedir.
  • Toplama işlemi bittikten sonra sıralama yapılarak hurdalar arasında bir değerlendirilme yapılır. Bu değerlendirme ise genellik ile işe yarayan ve yaramayan hurdaların ayrılması olmaktadır.
  • Bu aşamadan sonra daha fazla işlem yapılmasını sağlayabilmek için hurdalar işlenerek parçalanmaktadır.

 

Fabrika Yıkım Söküm İşleri Yapıyoruz

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi elinde hurda fabrika bulunan herkes tarafımıza bu malzemeleri iletebilir. Alanında uzman olan kimselerin yapacağı oldukça detaylı analizlerden sonra eğer hurdalar kullanıma ve geri dönüşüme uygun ise tarafımızca kabul edilecektir.Fabrika Hurdası Başta Olmak Üzre Her Nevi Hurdaları Sizlerden en iyi ücret karşılığı gelip yıkım söküm işlerini kendi uzman işçilerimiz ile yapıyoruz.Yıkım Yapılan Yapılardan Çıkan hurda kablo,hurda demir,hurda sarı gibi değerli maddelere en iyi ücreti firmamız vermektedir.

Yine de elinizde bulunan hurdaları değerlendirmek istiyor iseniz sitemizin iletişim bölümünden bizler ile irtibata geçebilirsiniz. Buna ek olarak aklınızda bazı sorular yada görüş ve öneri gibi fikirler bulunuyor ise firmamızın iletişim ekibinize iletebilirsiniz. Zira müşteri memnuniyetini ana misyonu haline getiren firmamızın güç aldığı en büyük kaynağı müşterilerimiz olmaktadır. Lütfen bizler ile iletişime geçin.

 

Fabrika Söküm Hurdası Fiyatları

Hurdalar genellik ile içermiş oldukları bileşenlere göre değer almaktadır. Bundan dolayı içinde oldukça değişik maddeler bulunan fabrika söküm hurdaları hakkında tam olarak bir bilgi vermemiz mümkün olmayacaktır. Çünkü sökülmüş olan hangi ürünün içerisinde ne olduğu oldukça karmaşık bir konudur.

Sökülmüş veya söküm yapılacak hurdalar  için en iyi ücreti firmamızdan almanız için tarafımızdan ekspertiz talebinde bulunabilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimiz sizlerin hurda metal malzemeleriniz için detaylı incelemede bulunup size anında fiyatlandırma yapmaktadır.

Bu değişikliğin bir diğer sebebi de hurda borsası olmaktadır. Oldukça değişken ve hassas bir mekanizmaya sahip olan bu borsanın bileşenleri tarafından belirlenen bazı dinamikler yardımı ile gün içerisinde hurda fiyatları oldukça değişkenlik gösterir. Bundan dolayı fiyatlar konusunda tam olarak bir rakam vermemiz gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. www.hurdaci.net sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşarak fiyat konusunda her türlü bilgiye sahip olabilirsiniz. Lütfen daha detaylı bilgi için sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşın zira birbirimizi karşılıklı olarak iyi bir şekilde anlayabilmemiz için bu durum oldukça önem taşımaktadır.